T

Tebdil-i Mekanda Ferahlık Varmış

Kabul edelim insanın canı her daim iş yapmak, bir şeyler okumak istemiyor. İşte tam da bu noktada dışarı çıkmak, ortam değiştirmek pek çok kişiye iyi gelebiliyor. Mekan değişikliği beraberinde motivasyonu da getiriyor. “İyi güzel de aşırı gürültülü havada o sakin mekanı nerde nasıl buluruz?” diyorsanız, doğru adrestesiniz! İstanbul’da şehrin gürültüsünden bir nebze olsa da uzakta olan, kitap okumak ve online işlerinizi halledebileceğiniz mekanları sizler için derledik.

Fil Books – Karaköy

Karaköy sokaklarının arasına uzanan bu tatlış kafede sanat kitapları, fotoğrafçılıkla ilgili dergiler, çocuk kitapları ve bağımsız yayınlar var. Yani siz yanınızda kitabınızı getirmeseniz bile burada kitapsız kalmanız imkansız. Çok rahat olan kanepesinde kitabınızı okurken lezzetli smoothielerinden içmeyi ihmal etmeyin.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mah. Ali Paşa Değirmeni Sk. 1/1, Beyoğlu, İstanbul

Fahriye Cafe – Moda

Vintage severler buraya! Burası kitabınızı alıp tek başınıza takılmak için biçilmiş kaftan. Dizaynı ve uygun fiyat politikasıyla sizi evinizde gibi hissettireceğine hiç şüphemiz yok. Ama hatırlatmakta fayda var, mekan küçük olduğu için hafta sonları yer bulmak zor olabiliyor.

Adres: Caferağa Mahallesi, ModaCaddesi, Leylek Sokak, No 3/A, Kadıköy, İstanbul

Akademi 1971 – Kadıköy

Buradaki geniş masalar ve hızlı internet sayesinde işten kaytarmak için hiçbir nedeniniz kalmadı, üzgünüz. 🙂 Bilgisayarınızla saatler geçirebilir, geniş koltuklarına gömülüp saatlerce kitap okuyabilirsiniz. Üstelik burada zaman zaman söyleşiler ve film gösterimleri de oluyor.

Adres: Caferağa Mahallesi, Sakız Sokak, No 12, Kadıköy, İstanbul

Dem – Karaköy

Eğer farklı çeşitte çayları denemekten hoşlanıyorsanız, Dem’in adını zaten duymuşsunuzdur. Çay içmenin yanı sıra rahat ortamı ve güzel müzikleriyle işlerinizi halletmeniz için de oldukça güzel bir alternatif burası.

Adres:Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Hoca Tahsin Sokak, No 17, Beyoğlu, İstanbul

Twins Coffee Roasters – Gümüşsuyu

Çalışmak için tatlı ve naif bir yer arıyorsanız Twins Coffee Roasters’ı denemelisiniz. Ferah alanı ve lezzetli içecekleriyle yapmanız gereken işe dört koldan sarılacak, okumanız gereken kitapları ışık hızıyla bitireceksiniz. Gitmişken matcha çayı içmeyi de unutmayın.

Adres:Gümüşsuyu Mahallesi, Miralay Şefik Bey Sokak, No 1/A, Beyoğlu, İstanbul

CategoriesSeçkiler

Sen ne düşünüyorsun?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.