Aralık ayında dizi tutkunlarını mesut ve bahtiyar edecek bir yapım geliyor. Game of Thrones uzun soluklu bir araya gitmişken Jon Snow’da boş durmayayım diyor ve yapımcılığını üstlendiği bir mini dizi ile bünyeleri sarsmaya hazırlanıyor. Tabi bu noktada dizinin HBO farkıyla ekrana gelmesi de güçlü bir referans sağlıyor.

Yayınlanma tarihi 18 Aralık olarak kararlaştırılan ve 3 bölüm olarak planlanan Gunpowder adlı mini dizinin başrolünde Kit Harrington’ı görmek yüzümüzde güllerin açmasına yetti de arttı bile. Tabi bununla beraber fragmanda Liv Tyler’a denk gelmek ise içimizdeki heyecan fırtınalarını daha da şiddetlendirdi.

Peki nedir, kimdir bu Gunpowder? Kendisi bir dönem dizisi olarak karşımıza çıkıyor. 1600’lerin İspanya’sında hüküm süren “King James”, Robert Catesby adında bir adamın planladıklarından habersiz ve trajik bir suikasta kurban gitmek üzere.

Aslında V for Vendetta’yı izlemiş olanlar hikayeye kısmen hakimler. Dizinin gerçek bir öyküye bağlı olarak hayat bulmasının yanı sıra, tarihimizden 400 yıl önce bile din ve mezhep çatışmalarının nasıl bir araç olarak kullanıldığını gözler önüne sermek konusunda beyin açan bir bakış açısına sahip.

İşin bir diğer ilginç kısmı ise Kit Harrington’ın dizide canlandırdığı karakter olan Robert Catesby’nin soyundan geliyor olması…

 

CategoriesDizi İzle

Sen ne düşünüyorsun?