B

Bir Aileden Çok Daha Fazlası

The Kennedys

Yapım aşamasından itibaren merakla beklediğim, ancak uzun zaman sonra izleyebildiğim The Kennedys, Amerika’nın en ünlü siyasi figürlerinin üyesi olduğu Kennedy Ailesi‘ni ve bu ailenin Amerika tarihindeki yerini anlatan olayları konu alıyor.

Bildik “lanetli aile”, “suikast” gibi klişelerin tuzağına düşmeden ve diğer yapımlarda olduğu gibi sadece John F. Kennedy‘e odaklanmadan bütün aileyi ele alan ve ezber bozan bir senaryoya sahip bu dizi sürprizlerle dolu. Eğer konu ile ilgiliyseniz diziyi izlediğinizde bu bilindik öyküyü hiç bilmediğiniz yanlarıyla ortaya koyduğunu göreceksiniz.

1960 seçimlerinde yaşlı kurt Richard Nixon ile parlak genç John F. Kennedy’nin karşı karşıya gelmesiyle başlayan dizi, zaman zaman flashbacklerle 1940 hatta 1930′lu yıllara dönerek ailenin başarıları, üzüntüleri, ihanetleri ve kadın-erkek ilişkilerini detaylıca masaya yatırıyor. Ailenin yaşadığı zaferler ve trajediler iç içe geçerek üzerinizde ilginç bir etki bırakıyor ve adeta koltuğa çivileniyorsunuz.

Kendi içinde oldukça ironik yapıya sahip bu ailenin yaşadıklarını daha önce hiç bilmediğiniz detaylar eşliğinde izlerken derinlemesine bir şekilde Amerikan tarihinin önemli bir bölümüne de vakıf oluyorsunuz. Dizi farklı içeriği ve dillendirdiği iddialar ile Amerika’da öylesine tepkiler aldı ki adına protesto amaçlı web siteleri bile açıldı. Bildiğimiz bir çok popüler kanal (HBO, Showtime, The 101 Network, FX, Starz) diziyi yayınlamayı reddedince sonunda ReelzChannel‘da kendine yer buldu.

10 dalda Emmy Ödülü adayı alan dizide Barry Pepper, başarılı performansıyla “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü  kaptı. Özellikle yakın ve dünya tarihi meraklısıysanız mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum. Konu ilginizi çektiyse ve eğer hala izlemediyseniz 1991 yapımı Oliver Stone‘nun muhteşem JFK filmini de mutlaka görün.

CategoriesDizi İzle

Sen ne düşünüyorsun?