K

Koreliler Hapse Girmek İçin Para Veriyor

Uzakdoğu’dan yok artık dedirten bir haber daha… Güney Kore’de insanlar hafta sonlarını para ödeyerek hapishanede geçiriyorlar. Sebepleri ise kafa dinlemek!

Güney Kore’nin Hongcheon şehrinde yer alan sahte bir hapishane değişik konsepti ile insanlara adeta bir kaçış noktası olmuş. Bu hapishaneye 2-3 gün girmek isteyenlerin azıcık para sayması yeterli. İçeride tek kişilik hücrelerde, teknolojiden uzak ve birbirleri ile konuşmadan vakit geçiren Koreliler bu durumdan nasıl oluyorsa pek memnun…

Mahkumlara yemek dağıtan ve onları denetleyen gardiyanlar da cabası! Tüm bunların yanı sıra bu bir garip tatilciler burada vakitten de bir haber çünkü içeride tek bir saat bile yok. Check-out vaktini gardiyanlar haber ediyor! Belli ki millet şehrin karmaşası, stres ve teknolojik hız gibi pek çok sıkıntının pençesinden kendilerini alıkoymak için kendilerini mahkum edecek noktaya gelmiş… Dahası buraya uğrayan pek çok ziyaretçi, bu alanda özgürleştiğine inanıyor.

“Bizden uzak olsun” dediğimiz bu aktivite için 2 gün başına 90 dolar ödeme alınıyor. Hizmette sınır olmadığına da hiç şüphemiz yok doğrusu… Ne garip (?)

CategoriesHobi

Sen ne düşünüyorsun?