%

%100 WorkAway Yuvası: Malezya

Yollara düşmek isteyenleri gaza getirme çabamız Malezya ile devam ediyor ve bugün sizleri otantik Ipoh kentindeki minnoş bir WorkAway yuvasına yönlendiriyoruz! Tabi ki bu yuvayı da ziyaret ettik ve %100 onaylıyoruz!

Abby Hotel – Ipoh/Malezya

Kuala Lumpur’u ile ünlü Malezya aslında içerisinde irili ufaklı pek çok mükemmel şehri barındırıyor ve bizce bir yere seyahat etmenin en güzel yanı kuytu bir şehri keşfe çıkmaktır. WorkAway yapmanın en güzel yanı ise tasarruftan ziyade gidilen yerde hızla lokal bir çevre edinmek ve keşif işini kolay hale getirmek…

Öncelikle Ipoh’dan bahsedecek olursak Kuala Lumpur’a 3 saat mesafede göl kıyısında bir kent burası… Merkezden 20 dakika uzaklaşınca mağaralar, şelaleler, kaplıcalar ve doğal çeşitliliğin kucağına düşüyor insan hemen. Şehir ise adeta Amsterdam’ın otantik hali gibi ve süper ucuz versiyonu tabi ki!

Ipoh’da yaşayan halkın %30’u Hintli %30’u Çinli ve geri kalanı yerli… Bunun yanı sıra pek çok melez aile de mevcut. Bu sebeple şehir gölün iki yakasını kapsar şekilde China Town ve Little India diye bölünmüş… WorkAway yuvamız Abby Hotel ise tam gölün kıyısında yer alıyor!

Abby Hotel’in sahibi Mr. Liew esasen Çinli ve şehri ziyaret eden genç turistleri minimum bir hafta süre ile dormlarda ağırlıyor, sabahları terasta hoş bir kahvaltı ikram ediyor. Bunun karşılığında günde 3 saat housekeeping, resepsiyon ya da kahvaltı hazırlamak gibi görevleri yerine getiriyoruz ve haftada sadece 5 gün çalışıyor, 2 gün de ense yapıyoruz.

Ortamdaki ve hatta şehirdeki herkes oldukça arkadaş canlısı. Otelin her bir personeli ise size verilen 3 saatlik görevin yükünü azaltmak için canla başla çırpınıyor ve dahası WorkAway deneyiminiz boyunca %100 eğlenmeniz için gerekli ortamı yaratıyorlar! Olur da Malezya’ya yolunuz düşerse Ipoh’da bir eviniz olduğunu unutmayın… Hatta gitmişken müthiş Hint yemekleri ve mükemmel noodleları tatmadan da dönmeyin!

CategoriesSeyahat

Sen ne düşünüyorsun?