B

Büyük Yaratıcılığın Minyatür Yansıması

Minyatür Sanatçısı - Tatsuya Tanaka

Küçücük bisküvileri ranzaya dönüştüren, usb kablosundan elektrikli süpürge yapan, brokoli ormanında piknik keyfi yaşatan, diş fırçasının kıllarını duş perdesi olarak kullanan, işi artık “delilik” boyutlarına ulaştırmış bir sanatçıyla tanıştırmak istiyorum sizleri.

Tatsuya Tanaka isimli Japon tasarımcı, günlük hayatta her an denk gelebileceğimiz objelerden inanılmaz dioramalar yapıyor. Çalışmalarına bakarken “Nereden aklına gelmiş bu?” diyerek beyin kıvrımlarını kıskanacağınız sanatçı, sadece yaratıcılığıyla değil tırnak kadar objelerle uğraştığı için motivasyonuyla da kendisine hayran bırakıyor. Bu projeye tam beş yıldır aralıksız devam etmesi, içindeki çocuğu öldürmemesinin ve yaratıcı ruhunu korumasının sonucu elbette.

Hayal dünyamızın hiçbir sınırı olmadığını bir kez daha hatırlatan Tatsuya’nın “minyatür takvim” adını verdiği eğlenceli bir çalışması ve içine girince bir sürü kalp bırakacağınız takip edilesi bir Instagram sayfası var.

Yaratıcı sanatçının minyatür dünyasında biraz dolaşmanızı tavsiye ediyor ve sizleri birkaç çalışmasıyla baş başa bırakıyorum.

CategoriesHobi

Sen ne düşünüyorsun?