S

Sıkıntıya Son Veren Mobil Oyunlar!

“Arkadaşlarla ne zaman buluşacak olsak en önce ben gidiyorum, bekle bekle kök salıyorum”, “işe/okula giderken yolda müzik dinleyip kitap okumak artık sarmıyor ya” diyorsanız veya sadece canınız sıkıldıysa ve eğlenceli zaman geçirmek istiyorsanız, size bir haberimiz var… Derdinize devayı buldunuz! İşte birbirinden şahane beş mobil oyun…

1- Pocket-Run Pool

Pocket-Run Pool aslında bir bilardo oyunu ama biraz farklı. Birbirinden değişik işlere imza atan tasarımcı Zach Gage’in kuralları kendine has oyunu Pocket-Run Pool’da topların numaraları, deliklerdeki sayılarla çarpılıyor ve puanları katlıyorsunuz! Ama dikkatli olun, üç canınız var. Üç kez karavana olursanız oyun biter!

2- Agent Dash

Yıllar önce başlayan Temple Run ve Subway Surfers furyasını özleyenler ve durmadan, nefes almadan koşayım, engelleri birer birer aşayım diyenler Agent Dash’e bayılacak! Amansızca koşarken hem elmasları topluyoruz, hem üsleri patlatıyoruz, hem de mevsimden mevsime atlıyoruz!

3- Really Bad Chess

Demin tasarımcı Zach Gage’den bahsetmiştik ya, yine onun tasarladığı bir oyun olan Really Bad Chess de kendine has. Şimdiye kadar öğrendiğiniz bütün satranç kurallarını unutun… Çünkü burada o kurallar yok! Taşlar tamamen rastgele geliyor, ayrıca bizden uyarması oyundaki yapay zeka bayağı iyi oynuyor. Olur da oyunun ortasında tünelin sonunda ışık göremezseniz, “menu” kısmında “surrender” yani “teslim ol” diye bir seçenek de var. (Biz de bir arkadaştan duyduk, yoksa öyle bir şey yaptığımızdan değil yani.)

4- Crossy Road

Tavuğun neden yolun karşısına geçtiği sorusunu hepimiz duymuşuzdur. İşte Einstein’ın, Newton’ın dahi üzerinde konuştuğu bu soru da Crossy Road’un çıkış noktası. Ama sadece çıkış noktası, oyun gayet düz mantıklı: Tavuğumuzu yolun karşısına geçirmek. Ama bu öyle basit bir görev değil çünkü zavallı tavuğumuz yola zıpladığı anda kendinisini gazı kökleyen bir trafik canavarının veya hızlı trenin camına yapışmış halde bulabilir!

5- Pin-Out

Son önerimiz çocukluğumuzun oyunu Pinball’u özleyenler için! Neon ışıklarıyla da bir Cyberpunk havası oluşturan Pinball’u mutlaka deneyin. Bir oyunun süresi aslında 60 saniye ama değişik yerlerden geçirdiğimiz toplarla ve aldığımız bonuslarla o süre uzuyor, merak etmeyin.

CategoriesOyunlar

Sen ne düşünüyorsun?