Çağımızın hızlı ve bir o kadar yıpratıcı ilişkilerini iyi-kötü bütün yanlarıyla gösteren bir filmle karşınızdayız! İnsanları hayatımıza o kadar “düşünmeden” alıyor ve hak ettiklerinden fazla değer veriyoruz ki; ne olduğunu bile anlamadan kendimizi darmadağın bulabiliyoruz… Eski aşkların şimdikinden çok daha özel ve güçlü olduğunu söyleyip durduğumuz bu günlerde, “Newness” adlı film adeta yaramıza tuz basıyor…

Filmde mobil bir çöpçatanlık uygulaması sayesinde tanışan Martin ve Gabi’nin ilişkisine şahit oluyoruz. Birbirlerine bi’ anda aşık oluyorlar ve romantik romantik sahnelerle ne kadar uyumlu bir çift olduklarını görüyoruz. Ancak pek çoğumuzun düştüğü hataya düşüyorlar ve birbirlerini çok çabuk tüketiyorlar… Zamanla baş başa olmaktan sıkılmaya başlıyorlar ve “ilişkimize nasıl heyecan katarız” diye arayışa geçiyorlar. Birbirlerine olan sevgileri de hala devam ettiği için “açık ilişki” yaşamaya kalkıyorlar ve doğal olarak her şey sarpa sarıyor!

“Neden mahvediyorsunuz ki güzelim ilişkiyi” diye söylene söylene izlediğimiz film; ikili ilişkilere, doyumsuzluklara, hep daha iyisini ve daha fazlasını arayanlara kocaman bir ayna tutuyor ve insanı derinden sarsıyor. “Newness”, bu zamanda yaşadığımız aşklar ne derece sağlıklı ve kalıcı diye her saniye düşünmeye sebep olan dram ve romantizm yüklü bir film olmuş… En iyisi biz daha fazla spoiler vermeyelim, izleyin ve siz karar verin!

CategoriesEleştiriler

Sen ne düşünüyorsun?