N

Nordik Film Önerisi: Battle

İçerisinde dans, aşk ve hırsın cirit attığı Nordik bir filmle karşınızdayız: Battle! Bi Netflix kadar uzağınızda…

Netflix vb. platformların hayatımıza girmesi ile ilgi ya da zaaf beslediğimiz ülkelerin film ve dizilerine sarmak epey kolaylaştı. Sonuçta hep Hollywood, Hollywood nereye kadar? Battle filmi de Kuzey’in lokal yaşantısına ve modern dans dünyasına bizi yakınlaştıran bir yapım. Filmin ana fikrine bakınca zengin kız fakir oğlan hikayesini Nordik bir versiyonla işlendiğini görüyoruz. Fakat özünde başka başka gıybetler ve ihtiraslar çıkıyor karşımıza!

Amalie isimli genç karakterimiz özel bir dans okulunda hırsın bacağını kırmak üzeredir fakat bu sırada çok ama çok zengin olan baba bir anda iflasını ilan eder ve tek göz bir dairede bulurlar kendilerini… Alışmak zorunda kaldığı yeni bir düzen ve başarılı olmak istediği dans kariyeri arasında kalan Amalie, varoş bir hip hop dansçısı ile tanışır ve hayata bakış açısını sorgulamaya başlar.

Dans sahneleri ve alışılagelmiş diliyle bu film bizden yüksek not aldı. Eğer sizler de bu Nordik dünyadan bi’ dal almak isterseniz, Netflix’ten bu filme kolayca ulaşabilirsiniz…

CategoriesDosyalar

Sen ne düşünüyorsun?