Yapmaktan keyif aldığım şeylerden oluşan 26 maddelik sıralı listenin üçünü şunlar oluşturuyor; Film izlemek, korku filmi izlemek, kaliteli bir korku filmi izlemek. Lakin artık aklına esen korku filmi çektiği için korkmak bir yana, fena tadım kaçıyor. O(It), Stephen King’in 1986’da yazmış olduğu aynı isimli kitaptan tekrar beyaz perdeye uyarlanan bir Amerikan korku filmi. Daha önce 1990’da 2 bölümlük bir mini dizi şeklinde yayınlandığı dönem, y kuşağında palyaço fobisi yaratıp, insanların palyaço gördüğünde tırım tırım kaçmasına sebep olmuştur.

Film, küçük bir kasabada yaşayan, okullarında zorbalık gören dışlanmış 7 çocuğu konu alıyor, çocuklardan birini de Stranger Things’den Mike olarak bildiğimiz Finn Wolfhard canlandırıyor. Bu zavallılar bir yandan ergenlik, bir yandan ailevi problemlerle uğraşırken bir de Pennywise adlı pek de tatlış olmayan palyaçoyla baş etmek zorunda kalıyor. 🙁

O(It) ,1990’da yayınlanan ilk uyarlamasından tam 27 yıl sonra tekrar kabuslarımıza girmeye geliyor. Tıpkı Pennywise’ın 27 yıl sonra cinayetlerine kaldığı yerden devam etmesi gibi. 8 Eylül’de gösterime girecek film, uzun zamandır hasret kaldığımız kaliteli korkuyu iliklerimize kadar hissettirecek gibi gözüküyor.

CategoriesHaberler

Sen ne düşünüyorsun?