O

Oscar Kendini Belli Etmeye Başladı

Onlarca kategori ve sayılı filmler ile bizi her yıl sabaha karşı sularında ekrana kilitleyen Oscar Akademi Ödülleri… Her sene olduğu gibi iple çektik ve gene kapımıza dayandı! Şunun şurasında 4 Mart 2018’e kadar bir şey kaldı.

2018 yılında 90. kez ödüllerini sahiplendirecek olan Oscar töreninde hangi filmler aday olur kim hangi ödülü cukka yapar? Tahminler kafada, yorumlar havada… Derken “En İyi Görsel Efekt” ve “Kısa Film” kategorilerinde yarışacak yapımların isimleri duyuruldu. Geçen sene olduğu gibi bu sene de verilen ödüller geri alınmaz ise ağzımızın tadının bozulmayacağı kesin. Öyleyse hemen filmleri sizinle paylaşalım.

Kısa film dalında en çok ilgimizi çeken ve diğerlerinden bir parmak sıyrılan en önemli yapım, Finding Nemo, The Incredibles ve Up filmlerinden tanıdığımız yönetmen Dave Mullin’in Lou isimli filmi. Aday olan diğer 9 yapım ise; Cradle, Dear Basketball, Fox and the Whale, Garden Party, In a Heartbeat, Life Smartphone, Lost Property Office, Negative Space ve Revolting Rhymes şeklinde. Aralarında izlemediklerimiz varsa, adaylık sözünden sonra izleme listesine alınır diye düşünüyoruz.

En İyi Görsel Efekt dalında aday olan filmler arasından Christian Nolan’ın Dunkirk filmi istisnasız ve açık ara sıyrılıyor. Çünkü son yıllarda bu kategoride genellikle Marvel tarzı çizgi romandan uyarlama filmler ve aksiyon dolu yapımlara denk geliyorduk. Bu sebeple Dunkirk’ün bu başlık altında listelenmesi gururumuzu ince ince okşamadı desek yalan olur hani. Filmi epey sevdik ve diğer dallarda da ağırlığını hissettirmesini umuyoruz.

En İyi Görsel Efekt dalında aday olan diğer 19 isim ise; Alien: Covenant, Beauty and the Beast, Blade Runner 2049, Ghost in the Shell, Guardians of the, Galaxy Vol. 2, Jumanji: Welcome to the Jungle, Justice League, Kong: Skull Island, Life, Logan, Okja, Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales, The Shape of Water, Spider-Man, Homecoming, Star Wars: The Last Jedi, Thor: Ragnarok, Valerian and the City of a Thousand, Planets, War for the Planet of the Apes ve Wonder Woman.

Hayırlısı olsun!

CategoriesHaberler

Sen ne düşünüyorsun?