%

%100 Çözümler: Peynire Hava Katın!

Bugün peynire aşık bünyelere lezzetli ve pratik atıştırmalıklar aşılamak niyetiyle Gerekeni Yap mutfağına girdik ve bizleri peynire doyuran 3 tarif hazırladık! Kağıtlar kalemler hazırlansın, yine biranın yanına harika yancılar sokuyoruz. Mevzu peynir olunca itiraz etmez bir dal alırız!

Halloween Esintili Peynir

Malzemeler:

Burgu peynir
Çubuk kraker
Maydanoz

Hazırlanışı:

Maydanozları 3-5 dakika haşlayıp yumuşatarak işe koyulalım… Daha sonra peyniri 3-5 cm uzunluğunda keserek 3-4 parça peyniri bir araya getirip çubuk krakerin etrafını sarıp maydanoz ile bağlıyoruz. Evet biraz uğraştırıyor ama süper leziz bir atıştırmalık oluyor. Biranın yanında sohbetle kıtır kıtır akıp gidiyor… Ayrıca bu tarifle arkadaş ortamında havamız oluyor!

Peynir Dolu Baget

Malzemeler:

Sandviç ekmeği
Sevdiğiniz en az 2 çeşit peynir (eriyen cinsten)
Maydanoz
Yeşil soğan
Tereyağı

Hazırlanışı:

Hazırlamak oldukça basit! Öncelikle ekmeğin üzerine kare şeklinde kesikler atıyor sonra içini rendelenmiş veya ufak doğranmış peynir ve tereyağı ile dolduruyoruz. Üzerine de maydanoz ve yeşil soğan serpip 10 dakika için 180 derecelik fırına sürüyoruz… Biliyoruz şimdiden ağzınız sulandı!

Peynir Yüklü Minik Kanepeler

Malzemeler:

Hamburger ekmeği
Krem peynir
Kaşar peyniri
Haşlanmış tane mısır
İsteğe göre; salam, sucuk, sosis, domates ya da kekik
Az zeytinyağı

Hazırlanışı:

Ekmekleri ortadan ikiye kesip dilediğimiz şekillerde küçük parçalara bölüyoruz ve sonra tabii ki üzerine hemen krem peynir sürüyoruz! Haşlanmış mısır ve kaşar peyniri ile kanepemiz katlandıkça katlanıyor… En üst kata ise isteğe göre kısmında sıraladığımız seçeneklerden birini yerleştiriyor ve %100 keyfimize bakıyoruz. Hatta bize kalırsa sade mısırla da harika oluyor. Yalnız üstten az zeytinyağı gezdirerek ekstra hava katmayı unutmayın! Mevzu peynir olunca her koşulda yiyoruz zaten…

Öyleyse afiyet olsun!

CategoriesLezzet Keşfet

Sen ne düşünüyorsun?