Her yıl tüm dünyada merakla beklenen Pirelli Takvimi’nin 2019 çekimleri sona erdi! Tema da, fotoğraflar da belli…

Nisan ayında New York ve Miami’de gerçekleşen çekimleri ünlü fotoğraf sanatçısı Albert Watson üstlenmiş. Kendisinin Kraliçe II. Elizabeth tarafından verilmiş bir Britanya İmparatorluk Nişanı bulunmakta… Yani sahip olduğu şöhreti ve “başarılı” sıfatını sonuna kadar hak ediyor!

Fotoğraflarda dört kadının başarı serüvenine şahit oluyoruz. Ve bu kadınların hayalleri peşinden koşarken yaşadıkları maddi manevi zorlukları, yaşadıkları değişimleri ve zafere ulaştıklarında hissettikleri haklı gururu yüzlerinden okumak mümkün!

Watson bu harika iş için “Dört kadınla çalıştım ve dört film çektim. Birinde bir ressamla bir dansçının aşkını, ikincide iki dansçının aşkını, üçüncü senaryoda ise fotoğrafçı bir kadınla erkek arkadaşını, dördüncü senaryoda da psikiyatristiyle dost olan hastasını yansıttım. Kadınların ortak özelliği hepsinin hayal eden kadınlar olması! Geleceğe bakan, tutkulu kadınlar…” şeklinde bir açıklama yapmış. Aslında buna talihsiz bir açıklama diyebiliriz çünkü mesele sadece aşk değil… Ama olsun varsın, kalbimizde Pirelli için yerimiz her zaman hazır!

İşte o çekimlerden sızan fotoğraflar…

This slideshow requires JavaScript.

CategoriesHobi

Sen ne düşünüyorsun?