3

3 Hareketle Sizi Plaja Hazırlıyoruz!

Nisan ayı diyet ayı! Kışın yemekten sonra içimiz saran ürpertilerden hareket edemez hale geldiğimiz doğru ama yaz gelince de bacaklarımızdaki sarkmalar ve selülitlerden yakınanlar yine bizler değil miyiz?

“Üşengeç ve dar zamanlı insanların plajlarda dolanmaya, yüzmeye ve şakalaşmaya hakkı yok mu?” diyor ve pareoları rafa kaldırıyoruz! Her gün az vakit ayırıp yapacağımız 3 basit hareket ile bacaklarımızı sıkılaştırıp bikini ve mayolara yaraşır hale getiriyoruz. Haydi millet enerjileri görelim!

Plie Squat

Ayaklarımızı omuz hizasında açarak dik durup karnımızı içeri çekiyor ve elimizi belimize koyarak pozisyonumuzu alıyoruz! Daha sonra belimizi dik tutarak bildiğiniz squat hareketini yapıyoruz. Fakat bu harekette yerden yükseldikten sonra hafifçe havaya sıçrıyoruz. 10 kez 4 set olarak başlayabiliriz, günler ilerledikçe 15, 20 ve 30 şeklinde 4’er set yaparak yaza bomba gibi girebilirsiniz. Temponuz arttıkça keyif alacağınız bir hareket olduğunu garanti ediyoruz!

Side Lunge

Side lunge hareketi için ayakta düz bir şekilde durup, ellerimizi göğüs hizasında kitliyoruz. Sağ bacağımız ile sağ tarafınıza yatay bir adım atıp, pozisyonu bozmadan dizi kırıp yere eğilerek çömeliyoruz. Tekrar doğrularak bu kez sol bacağa geçiyoruz. Egzersizi başlangıçta 10 kez, ileri seviyelerde 20 kez tekrar edebiliriz. Bu hareketle hem bacak ve kalça kaslarını çalışıyor hem de yan bacak kaslarını güçlendiriyoruz. Daha n’olsun?

Side Leg Lift

Eski usul ama iş gören bir hareket ile egzersizimizi tamamlıyoruz. Film sahnelerinde de sıklıkla rastladığımız klişe hareketimiz Side Leg Lift, yere uzanarak yaptığımız bir hareket. Yan olarak yere uzanıp dik pozisyonda kalmaya özen gösteriyoruz ve dirseğimizi eyer koyup elimizle başımızı destekliyoruz. Daha sonra bacağımızı mümkün olduğunca düz tutmaya çalışarak makas şeklinde açıp kapatıyoruz. Fakat bacağı indirirken yere değdirmiyor ve bu egzersizi tempo tutup seri halde gerçekleştiriyoruz. Yoksa işe yaramaz, biz size diyelim. Yine 10 kez ve 4 set şeklinde…

Yukarıda bahsettiğimiz 3 hareketi her gün en azından bir kez vakit bulursanız da iki kez tekrar edip 30 gün boyunca programa sadık kalırsanız (biraz da yediklerimizden kısıp bol suya yüklenelim) sıkı bacaklar ile tüm plajlar bizim!

CategoriesSpor

Sen ne düşünüyorsun?