K

Komşun Süpürge Sapıyla Duvara Vurmasın

18Spor dünyasının hırçın ama centilmen çocuğu boks. Rakip sporcuyu dövmeden yapılan antrenmanı bile bir hayli kondisyon istiyor. Spor salonunda fitleşmeye çalışırken çoğu zaman göz ardı ettiğimiz fakat tempo oturduğunda en sağlam cardiolardan biri.

Spor salonu klişe adamcıklarından biri; her set arasında kum torbasına iki tane yumruk atan adamı hatırladınız değil mi? Pat pat! O rahatsız edici sesin de şu an kulağınızda yankılandığını düşünüyoruz. Eski eğitmen ve boks okulu sahibi Brian Pedone’da aynı düşüncelere sahip olmuş olacak ki kimseleri rahatsız etmeden adam dövme antrenmanı yapabilmek için kolları sıvamış ve Quiet Punch’ı geliştirmiş.

Quiet Punch klasik kum torbasından oldukça farklı. Birincil özelliği olan sessizliğinin yanında portatifliği ile de büyük avantaj sağlıyor. Klasik kapı arası barfiks çubukları gibi kapı arasına ve hatta dolap içlerine bile çabucak kurulup kaldırılabiliyor.

Antrenmandan ziyade biriken sinirimizi çıkartmak için kurduğumuz fakat daha sonra kendisinin varlığı sinir eden, beklenenden daha çok yer kaplayan, uğruna tavanı delik deşik ettiğimiz eski kum torbalarına elveda. Artık komşularınızı rahatsız etmeden günün stresini bu sessiz beyaz torba ile atabileceksiniz. Sinirlerinizi boşaltırken bol bol yağ yakmanız da cabası.

Komşulardan söz açılmışken, 15. İstanbul Bienali‘ne göz attınız mı?

CategoriesSpor

Sen ne düşünüyorsun?