U

Upuzun Bir Sanat Kariyeri

Robin Wright uzun yıllardır süren sanatçılık kariyerinde devasa işlere imza attı diyemeyiz ama rol aldığı her yapımda daha da başarılı oyunculuklar sergilemeye devam etti ve şu sıralar Amerikan gösteri dünyası için oldukça önemli bir sanatçı konumunda. Şu anda Claire Underwood karakterine can verdiği Netflix dizisi House of Cards‘ta adeta fırtınalar estiriyor.

Kariyerinde yaptığı her yeni işle hala kendi çıtasını yukarıya taşıyan Robin Wright’ı Moneyball, Forrest Gump, The Playboys, State of Play, The Girl with Dragon Tattoo, Wonder Woman ve tabiki House of Cards gibi yapımlardan oldukça iyi tanıyoruz. Her şeye rağmen hatrı sayılır emekleri ile takdir ettiğimiz bu güzel ve başarılı kadının kariyerindeki 3 karaktere bir göz atmak, onu ve hayranlarını onurlandırmak isteriz.

Jenny Curran – Forrest Gump

Bu karakter hakkında ne söyleyebiliriz ki? Büyük ihtimalle hepimizin nefretini kazanan onlarca film karakteri arasında üst taraflarda bulunuyor. Forrest’ı üzen, onunla adeta oyunlar oynayan Jenny, senden hiç hoşlanmıyoruz… Bu hissi bize veren Robin Wright’a da teşekkür ediyoruz. Sonuçta karakteri ne kadar sevmediysek, sanatçıya o kadar fazla saygı göstermek lazım.

Claire Underwood – House of Cards

Bu dizi için Amerika siyasetinin “Taht Oyunları” desek hiç de yanlış olmaz gibi duruyor. Birbirine yıllardır bağlı olan Claire ve Frank Underwood çiftinin beyaz sarayda yaşadıklarını, entrikalarını, amaca ulaşmak için yaptıkları “fedakarlıklarını” izlediğimiz bu dizide Robin Wright’a Kevin Spacey eşlik ediyor.

Dizinin ana karakteri Frank Underwood gibi gözükürken biraz izlemeye devam ettikten sonra Claire’ın muhteşemliğini görüyorsunuz. Durumları kontrol altına alma şekli, birlikte ilerledikleri yolda belki de Frank’ten daha çok emek verişi ve her şeyi mübah görmesiyle görebileceğiniz en güçlü karakterlerden birini keyifle izliyorsunuz.

Robin Wright – The Congress

Bir bilimkurgu filmi olan The Congress’in hikayesinde Robin Wright ilerleyen yaşı sonrası tüm bilgilerini ve özelliklerini bir stüdyoya satıyor ve artık bu stüdyo onun genç bir kopyasıyla yapımlar yaratıyor. Flashback sahneleriyle film zenginleştiriliyor ve yer yer animasyonlar bulunuyor. Robin Wright’ın en iyi oyunculuğu olmadığı ortada ancak bir kitaptan uyarlanan The Congress zaten genel olarak muhteşem bir yapım diyemeyiz.

CategoriesDosyalar

Sen ne düşünüyorsun?