R

Roma’nın En İyi Makarnası

Roma’nın rüya gibi bir şehir olduğunu hepimiz biliyoruz. Tarih dolu sokakları, samimi insanları ve tabii muhteşem İtalyan mutfağı!

İtalya denince aklımıza gelen lezzetlerin başında elbette makarna, pizza, tiramisu, dondurma gibi güzellikler geliyor. Bizim de sizin için Roma‘ya gitmişken güzel mi güzel bir makarna yemeniz için tavsiyemiz var!

Pastificio Guerra, Roma’da tadabileceğiniz en güzel lezzetlerden birini sunuyor. Giderken herhangi bir lüks beklentisine girmeyin, burası makarnanızı bir plastik kapta alıp hemen yan tarafta ünlü İspanyol merdivenlerine oturup afiyetle yiyeceğiniz türden bir yer. Pastificio o kadar çok seviliyor ki içeriye ancak 4-5 insanın sığabildiği bu restoranın önünde uzun kuyruklar görmek mümkün.

Yemeğinizi almak için içeri girdiğinizde çok fazla seçeneğinizin olmadığını fark edeceksiniz. Bu başlangıçta biraz şaşırtıcı gelse de makarnanın tadına baktıktan sonra bu durum pek umrunuzda olmuyor. Özenle el yapımı hazırlanmış ve sonrasında “al dente” olarak pişirilmiş iki ya da üç çeşit makarnadan seçtiğinizi bir plastik kaba koyup size veriyorlar. Gerisi merdivenlerde kendinize bir yer bulup afiyetle yemeğinizi yemek.

Bir porsiyon makarna yaklaşık 400-450 gram oluyor ve 4€ kadar ücret ödüyorsunuz. Buna bir kadeh içecek de dahil oluyor. Pastificio’nun lezzeti yanında bir güzel özelliği de kendi makarnalarından satın alabiliyor olmanız. Muhteşem bir hediye olabileceği gibi o lezzeti tekrar tekrar tatmanız mümkün! Ayrıca restoranın öğlen saatlerinde açıldığını belirtmek gerekli. Tüm makarnanın kısa bir sürede bitebileceğini de unutmayın. Bu lezzeti pek çok kişi seviyor!

Categoriesİnceleme

Sen ne düşünüyorsun?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.