S

Salt Beyoğlu Aramıza Döndü!

İstanbul’un en kapsamlı ve en özel sanat kurumlarından biri olan Salt’ın Beyoğlu’ndaki binası 2016 yılından beri kapalıydı… Mekansal düzenlemeler yapıldığı gerekçesiyle ziyaret edemediğimiz bu şahane sanat yuvası ha açıldı ha açılacak derken müjdeli haber bugün geldi ve Salt Beyoğlu aramıza döndü!

Galata’daki adreste bizi bağımsız filmler ve belgesellerle buluşturan Perşembe Sineması, artık Beyoğlu’nda da gösterimlerine devam edecek.

Açılışı ise yepyeni bir sergiyle gerçekleştiriyorlar. Sinema ve edebiyat dünyasındaki kurgusal tutarsızlıklar için kullanılan bir tabir olan “Devamlılık Hatası”, serginin başlığını oluşturuyor. Sanatçılar ise ülkemizde 90’lı yıllardan bu yana gelişmekte olan güncel sanatın önemli isimlerinden Aydan Murtezaoğlu ve Bülent Şangar.

“Devamlılık Hatası” aynı zamanda Murtezaoğlu ve Şangar’ın bugüne kadar gerçekleştirdikleri en kapsamlı sergi olma başarısını da elinde tutuyor. Gündelik deneyimleri, değişken ruh hallerini, özel ve kamusal alanların geldiği hali ve toplumsal sorunları ele alan işler, bir araya gelince bambaşka anlamlar kazanıyor!

Sergi 17 Nisan – 22 Temmuz tarihleri arasında izleyiciyi ağırlamaya devam edecek. Hem bu harika sergiyi görmek, hem de yıllardır beklenen yeni mekanın havasını solumak için yolunuzu mutlaka İstiklal Caddesi’ne düşürmelisiniz!

CategoriesKültür Sanat

Sen ne düşünüyorsun?