Bugün, sizlere biraz sanattan en çok da sanatçılardan bahsedeceğiz!

Sanat dünyasında iz bırakmış dehaların yaşantılarını ve yaptıkları sanat eserlerini konu alan bir kitap serisi kulağa hoş geliyor değil mi? Toplamda 17 kitaptan oluşan bu seride her kitap bizleri farklı, keyifli bir yolculuğa çıkarıyor! İzninizle bunların bir kaçından bahsetmek isteriz…

Öncelikle sanatseverlerin mutlaka kütüphanelerinde bulunması gereken seride farklı ülkeleri ve farklı akımları temsil eden sanatçılar bulunmakta. Hiç endişeniz olmasın… Ödüllü çizerlerin kitaplara bu özel seri için çizdiği illüstrasyonları da bulmak mümkün.

O zaman haydi, seçkimize buyrun!

İşte Van Gogh – George Roddam

Doğada aranan teselli, tüm dünyanın çözmeye çalıştığı gizemli kesik bir kulak ve arkasında yüzlerce soru bulunduran bir sır perdesi. Karşınızda batı dünyası sanat tarihinin en etkili sanatçılarından Vincent Van Gogh! İçinde kaybolmaya mahkum bırakıldığımız, delilik şüphesi içinde alt metinlerde kaybolduğumuz eserlerin sahibi bu dehayı biraz daha yakından incelemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz! Bilgi birikimi ve özel çizimlerle dolu bu kitaba mutlaka bir şans verin!

İşte Leonardo da Vinci – Joost Keizer

İnsanlığın karanlık çağının su yüzüne çıkan en değerli incisi Leonardo Da Vinci’nin insanlık tarihine kattığı yeniliklerden haberi olmayan yoktur diye düşünüyoruz…. Sadece bir sanatçı değil aynı zamanda da bir bilim insanı olan ünlü dehanın yaşamını mercek altına almaya hazır olun! Çünkü, keşfettiklerimiz sizleri daha da şaşırtacak. Sanatın her koluna ucundan da olsa dahil olmuş, geleceği ön görebilmiş ve hepimizin kalbinde güzel bir köşede yer alan Da Vinci’nin bilinmeyenleriyle yüzleşmenizi tavsiye ediyoruz!

İşte Dali – Catherine Ingram

Dünyanın en çok tanınan bıyığına sahip, genel kültür testlerinin en önemli parçası ünlü ressam Dali, meraklı gözlerin yarattığı etkiden çok daha fazlası olduğunu gün yüzüne çıkaran serinin en önemli parçalarından biri. Söylemleriyle deliye döndüren ama yaratıcılığıyla da hepimizi büyüleyen ukala birinin hayatı oldukça ilgi çekici olsa gerek… Kimilerine göre mahallenin delisi, kimilerine göre mahallenin yaramaz çocuğu, pek de bilinmeyen hayatıyla karşımızda! Catherine Ingram’ın yazım dilini ve karaladığı çizimlerini kaçırmayın deriz…

CategoriesListeler

Sen ne düşünüyorsun?