Steinbeck

John Steinbeck’in zihninin 1930’ların Amerika’sında dolandığını ve bir bir vesikalandırdığını hissedeceksin. Sardalye Sokağı, Steinbeck dilinin edebiyata farklı bir perspektiften yansımasını simgeliyor.

30’lu yılların Amerikasında konserveciliğin yaygınlaşması ile para gören burjuvanın, sanatçıların, bilim adamlarının, aynasızların, fahişelerin bir arada yaşadığı tuhaf muhitler türemeye başladı. Bu aslında toplumda çeşitliliği, renkliliği ve deneysel insan ilişkilerini temsil ediyordu. Tüm bu skalayı tek bir kitapta toplayarak akıcı bir dil ile önümüze seren Steinbeck, gerçek hayattan aldığı örnekleri roman halinde aktarıyor.

Tüm o renkli tiplemeler, alengirli yaşamlar, sıra dışı varoluşsal duruşlar sizi de etkileyecek. Kitabın içinde zamanın nasıl geçtiğini unutacaksınız.

Sardelye Sokağı'nın karmaşasında, hayatın bir yerinden tutunmaya çalışan uyumsuz insanlar, kumarbazlar,fahişeler, ayyaşlar, serseriler ve sanatçılar yanyana yaşarlar. Sahibi olduğu genelevi sanat gibi işleten kızıl saçlı Dora, Salaş Palası mekan seçen Mack ve onun iyi niyetli zavallılar çetesi, Salaş Palas'ın ve yerel dükkanının uyanık sahibi Lee Chong, korkak ressam Henri ve bu marjinal topluluktaki bilgeliğin ve cömertliğin kaynağı olan Doc. Macera,muziplik ve gerçek hayatın zorluklarıyla harmanlanan Sardelye Sokağı, Steinbeck'in memleketi Kaliforniya'ya selamı… Çeviren Orhan Azizoğlu ?Varlık Yayınları 1954 Birinci Baskı… ?Kitap Fiyatı : 50 TL ?KARGO ÜCRETSİZ WhatsApp İletişim: 0555 670 30 55 #birincibaskı #sardalyesokağı #johnsteinbeck #kitaplar #okumak #bookstagram #okumakayrıcalıktır #roman #hikaye #öykü #ilkbaskı #okumak #sahaf #ikincielkitap

A post shared by Birinci Baskı / Kubilay Acar (@birinci_baski) on

CategoriesTanıtım

Sen ne düşünüyorsun?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.