E

Esrarengiz Bir Kayboluş

Çok sevdiğiniz birinin bir anda ortadan kaybolduğunu hayal edin… Hiçbir iz yok! Yaşıyor mu, öldü mü bilmiyorsunuz. Dram ve gerilimi içinizde yaşatan ve sonunda ters köşe yapan Searching filmi hala izlememiş olanları bekliyor…

Filmin başında, David Kim, eşi Sara ve 16 yaşındaki kızları Margot mutlu bir aile olarak karşımıza çıkıyor. Ardından Sara’nın yakalandığı bir hastalık sonucu hayatını kaybetmesiyle David ve kızı Margot baş başa hayatlarına devam etmeye çalışırlar. Fakat birgün Margot esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolur. Kızından bir süre haber alamayan David, çözümü polise gitmekte bulur. Davaya atanan kadın polis zamanla David’e bir yol arkadaşı olur.

Aramaları bir sonuca ulaşmayan David en sonunda kızının bilgisayarını incelemeye başlar. David kızının kayboluşuna dair ipuçlarını araştırırken, kızının aslında hiç de düşündüğü gibi bir hayatı olmadığını fark eder. Bulduğu bilgilerle sarsılan baba, kızını bulmakta kararlıdır, ancak bu o kadar da kolay olmayacaktır.

Sonunu asla tahmin edemeyeceğiniz bu filmde, dijital ortamın hayatımızı nasıl sardığını bulacaksınız. Konunun modernliği ve zamana bu kadar güzel uyarlanması bizden tam puan aldı bile!

Neyse daha fazla uzatmadan aşağıya fragmanı iliştiriyoruz. İyi seyirler…

CategoriesEleştiriler

Sen ne düşünüyorsun?