Tatil, yaz, sıcak hava gibi kelimeler bir araya geldiğinde ilk akla gelen yerler Çeşme, Bodrum, Antalya oluyor. Ama biz, sizlerin karşısına farklı bir adresle çıkıyoruz. Sıcak iklim ve eşsiz güzellikte doğayla iç içe bir köy… Selimiye!

Hem kafa dinlemek hem de huzurlu bir tatil geçirmek için burası biçilmiş kaftan… Marmaris’e 45 dakika uzaklıkta, Bozburun yarımadasında küçük bir köy olan Selimiye misafirperver halkıyla da bizleri mest etti doğrusu… Taze deniz ürünleri, köy peyniri, köy yumurtası, organik zeytinyağı, Marmaris balı her şeyin en güzeline, en doğalına ulaşabileceğimiz yerde denizin de en güzeline ulaşıyoruz!

Köy falan dedik ama bu öyle bildiğimiz köylerden değil… Aktivite olarak meşhur tatil beldelerinden hiçbir farkı yok! İsteyen tekne turuyla civar koyları, isteyen civar köyleri gezebilir. Yok ben yüzmeye, tatil yapmaya geldim diyenler ise denizin tadını çıkarabilir. Bir taşla iki kuş vurmak isteyen spor severler ise; bir yandan kanoya binerken bir yandan da kavruk bronz (!) tene ulaşabilir… Anlayacağınız yok, yok!

Aradığınız tatil böyle bir tatil mi? Bizim de… Ayarlayıp beraber mi gitsek, n’apsak?

 

CategoriesSeyahat

Sen ne düşünüyorsun?