M

Metal Efsanesi garajistanbul’u Sallayacak!

Sepultura

Metal müzik camiasında 30. yılını deviren Brezilyalı trash metal efsanesi Sepultura, %100 Metal desteğiyle garajistanbul’da Türk metalcilerle buluşacak.

Sadık metal dinleyicilerinin bildiği üzere, 1984 yılından bu yana başarıdan başarıya koşuyor Sepultura. Çıkardığı her albümle metal dünyasındaki yerini daha da sağlamlaştıran grup, 1991 yılında yayınlanan “Arise” albümüyle dünya çapında büyük bir başarı yakalamıştı. Daha sonra 1993’te bütün zamanların en iyi heavy metal albümlerinden biri olarak görülen “Chaos A. D.” yi yayınlayarak rakiplerinin açık ara farkla önüne geçmişti.

Sepultura’nın bu başarılı müzik kariyeri, Max Cavalera’nın gruptan ayrılması ve Derrick Green’in vokalleri üstlenmesiyle hız kesmeden devam etti. “Against”, “Nation”, “Roorback”, “Dante XXI”, “A-lex”, “Kairos”, “The Mediator Between Head and Hands Must Be the Heart” albümleri hala bangır bangır dinlenen metal müziğin dev ismi, İstanbul’daki hayranlarını bu albümlerin en güzel parçalarını çalarak mest edecek.

26 Kasım Perşembe akşamı yoğun bir metal fırtınası estirecek olan grubun biletlerine Hammer Müzik, Goblin Store, Mephisto ve biletixten ulaşabilirsiniz. Konsere ait diğer detayları incelerken bir yandan da grubun uçmuş şarkısı “Territory”e kulak vermeyi unutmayın.

CategoriesKonser

Sen ne düşünüyorsun?