Y

Yoksa Her Şey Farklı mı Olurdu?

Sil Baştan - Ken Grimwood - Replay

Tüm anılarınız yerli yerinde dururken hayatınızı yeniden yaşayabilseydiniz ne olurdu hiç düşündünüz mü? Hatta yeniden, yeniden ve yeniden! Yapılan her hatayı düzeltme fırsatınız olur muydu, yoksa yeniden aynı hataları mı yapar ve her şeyi mahveder miydiniz?

Ken Grimwood Sil Baştan isimli kitabında bi nebze olsun bu sorularımıza cevap veriyor.

Kitap 1987 yılında basılmış olmasına rağmen farkedilip ülkemizde ancak 2010 yılında basıldı. Ne yazık ki yazar 2003’te aynı romanın devamını yazarken kitabın kahramanı gibi kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.

Monoton bir evlilik ve sevmediği bir işe sahip olan 43 yaşındaki Jeff Winston aniden bir kalp krizi ile hayata gözlerini yumar. Yumar yummasına ama gözlerini yeniden açtığında yaşadığı her şey zihninde yerli yerinde durur halde fakat 18 yaşındaki haliyle bulur kendini. Ve döngü başlar…

Görünen o ki her şey yerli yerinde ve normal haliyle devam etmektedir. Bu da demektir ki kahramanımız Jeff geleceği avucunun içi gibi bilmektedir. Yani borsada neler olacak, maçlar nasıl sonuçlanacak, karısını ilk nerede görecek…

Sevgili Jeff’in tekrarlanan yaşam döngüsünü okurken bol bol kendi hayatınızı sorgulayacak ve tek bir yaşam yaşadığınız için şükredeceksiniz!

Categoriesİnceleme

Sen ne düşünüyorsun?