S

Solgun Ateş Yeniden Yayımlanıyor

Solgun Ateş - Vladimir Nabokov

Vladimir Nabokov şüphesiz 20. yüzyılın en iyi yazarlarından biri. Okuyucuya uçsuz bucaksız bir dünya bahşeden ve bu dünyada yine okuyucusuna yol gösterirken birçok şey katan, kazandıran yazarın ‘Solgun Ateş’ kitabı daha önce Yaba Yayınları evi tarafından Türkçe’ye çevrilmişti.

Birçok kişinin başucu kitabı olan ve edebiyat dünyası tarafından çokça tartışılan Solgun Ateş şimdi de Yiğit Yavuz’ın çevirisi ile İletişim Yayınları’ndan yayınlanıyor.

İletişim Yayınları’nın kitapla ilgili duyurusu ise şöyle;

[quote_box_center]¨Solgun Ateş, Nabokov’un en çok tartışılan kitaplarından biri oldu. Yayımlandığı 1962 yılından bu yana kitap hakkında sayısız makale, kitap ve tez yazıldı. İletişim Yayınları, Yiğit Yavuz’un titiz çevirisiyle kitabı bir kez daha okurlarıyla buluşturuyor.

Bugün artık Solgun Ateş’in bir başyapıt, hatta 20. yüzyılın en önemli romanlarından biri olduğu kabul ediliyor. Yazarın en yenilikçi ve en girift romanı olduğu da… Okunup geçilecek bir kitap değil, kavranmayı ve çözülmeyi bekleyen bilmecelerle dantel gibi örülmüş bir edebi anlatı aynı zamanda.

Has edebiyat tutkunları Nabokov’un satırları arasında uzun bir yolculuğa çıkacak…¨[/quote_box_center]

CategoriesTanıtım

Sen ne düşünüyorsun?