S

Spider-Man Oyunlarında Yolculuğa Çıktık

Spider Man Games

DC için Batman ve Superman ne ise Marvel için de Spider-Man odur! Kendisi Marvel’in en çok sevilen ve bilinen kahramanlarından olmakla birlikte gamerlarında yerine geçmeyi en sevdiği karakterlerden. Bunu 1982 yılından beri sürekli oynanan ve geliştirlen Spider-Man oyunlarından gözlemleyebiliyoruz.

1982’de oyun mu vardı diyebilirsiniz ama Spider-Man’nin Spider-Man – Atari 2600 oyunu vardı ve tabii oyun o kadar ilkeldi ki şu an ki gözlerle baksak oyun olduğunu anlamamız bayağı bir uzun sürer.

Spider Man 1982

Piyasaya sürülen ikinci Spider-Man oyunu için ise yine çok gelişmiş diyemeyeceğiz. Spider-Man’in maceralarını yaşamaktan çok metinlerden ve bir temsili görselden macerayı okuyordunuz, tıpkı bir çizgi roman mantığı ile.

Spiderman Text

1990 yılında Technopop ve Sega tarafınfan geliştirilen The Amazing Spider Man vs. The Kingpin ortaya çıktı basit gibi görünen bir oyunken büyük bir ilgi topladı.

Games Spider Man Vs The Kingpin

92’de çıkan farklı bir macera LJN imzası taşıyordu. Oyunun grafikleri övgü toplarken tek düzeliği eleştirilmişti. 94 yılına geldiğimizde Spiderman televizyonlar için inanılmaz popüler bir karakter olmaya başladı.

Spider Man Lethalfoes

95 yılında ise BlueSky Software ve Sega iş birliği ile The Amazing Spider-Man: Web of Fire piyasaya çıktı. İnceleyenler oyunun bugüne kadar ortaya çıkan en iyi Spiderman oyunu olduğunu söylediler.

Spider Man Run

Karakterin bir diğer sıçramasını 2000’lerde PlayStation, N64, Dreamcast, PC ve Game Boy Color zamanlarında yaptı.

Spider Man

Spider-Man diğer karakter oyunlarından farklıydı. Çünkü Spider-Man’ın hedefleri tamamlarken seviyelerden geçmesi gereken farklı bir animasyonu vardı.

Spider Man 2001

2001 yılına gelindiğinde Spider-Man’in yapabildikleri inanılmazdı. Oyuncular Spider-Man’in sağlığını ve gücünü artırmak için takımlarını yükseltebiliyor ve çeşitli eklentiler ile oyunu daha profesyonel bir şekilde devam ettirebiliyorlardı. Marvel’in 2002’de Sam Raimi‘nin yönettiği ve Toby McGuire‘li oynadığı ilk Spider-Man filmi ile kritik dönemin ardından ilk büyük başarısını elde etti. Filmin başarısı oyunu da tetikledi.

Spider Man 2 City

2005 yılında Treyarch ve Activsion Ultimate Spider-Man 2’yı piyasaya sürdü. Bu oyun ultimate evrendeki Spider-Man’e odaklanıyordu.

Spider Man 3 City

Yıl 2007 olduğundaSpider-Manleri artık PS2, Xbox 360 ve Wii’de de görebiliyorduk. Kalitesi gittikçe yükselmişti. 3D derinliklere sahip bir oyun haline gelmişti.

Shadows Spider

2009 yılında Marvel ve Gameloft Spider-Man: Toxic City’i cep telefonlarına getirmek için iş birliği yaptılar.

Spiderman Constrain

82’den beri büyük bir hızla gelişen teknoloji Spiderman oyunları içinde neredeyse bir tarihçe çizmiş denebilir. Yukarıdaki görsel de tabii 2016 yılının Spider Man’ine ait.

Yılların eskitemediği Spider-Man’in PS4 için olan versiyonunun tanıtım filmine mutlaka göz atın. Nereden nereye demenin farklı bir boyutunu bize gösteriyor resmen.

CategoriesOyunlar

Sen ne düşünüyorsun?