S

St. Patrick’s Day ile Yeşillenen 5 Pub

St. Patrick’s Day her yıl 17 Mart günü yeşiller içinde kutlanıyor ve koyu koyu biralarla taçlandırılıyor… Şansına düşkün Irishlerin dört yapraklı yoncalarını eksik etmedikleri bu kıymetli gün, sadece İrlanda’da değil, tüm dünyada tozu dumana katmadan geçip gitmiyor. Bizler de eğlenmeye bahane aramaktan hiç gocunmadığımız için bu önemli günde farklı konseptlerin içinde yer almaktan kendimizi alamıyoruz.

Peki St. Patrick’s Day’i yeşillendirmek için sadece yeşil giyinmek yetiyor mu? Tabi ki hayır! Aksine İrlanda ruhunun yaşatıldığı mekanlara erişip yeşilin 50 tonunu da yaşamak ve bolca bardak tokuşturmak gerekiyor. O sebeple size İstanbul’dan irish konseptli 5 pub önererek St. Patrick’s Day’i şenlendirmek istiyoruz.

James Joyce Irish Pub

Taksim İstiklal Caddesi’nde yer alan James Joyce adlı pub, her yıl St. Patrick’s Day’e özel bir şeyler organize ediyor. Hiç olmazsa Guiness biramızın köpüğünde yonca deseni bulacağımıza inanıyor ve şansımıza güveniyoruz.

Kısacası kendinizi en azından bir kaç saat boyunca İrlanda’nın atmosferinde bulmak ve bir irish gibi hissetmek isterseniz, 17 Mart için James Joyce’un yolunu tutabilirsiniz! Eğer geleneksel lezzetlere meraklıysanız yiyecek menüsüne de göz atmayı ihmal etmeyin!

Corner Irish Pub

St. Patrick’s Day neydi? St. Patrick’s Day, koyu biraydı, sohbetti, muhabbeti! O sebeple birayla muhabbetin en koyu aktığı yerlerden birine uğramadan geçen bir Patrick günü, yeterince yeşil geçmiş sayılamazdı!

Toplayın aksesuarları, yolumuzu yine Taksim’e ve bu kez Corner Pub’a düşürüyoruz… Dark bira ile yapılan ve tadına doyulmayan “Irish Car Bomb” adlı kokteyli yudumlamadan da asla geri dönmüyoruz.

Dwarf Irish Pub

St. Patrick’s günü Ortaköy’de pek hoş olur hani. O sebeple müstakil bir irish pub olan Dwarf’tan haber vermeden geçmeyelim istedik. Boğazın dalgalarına göz kırpan 3 katlı mekanımız hali hazırda her günü bir Patrick günü gibi yaşıyor… O sebeple Patrick günleri burada daha bi’ neşeli geçiyor… Kendini birer irish gibi hissetmek isteyenlere duyurulur!

Belfast Cafe Pub

Peki St Patrick’s gününü adı üstünde bir mekanda kutlamaya ne dersiniz? Hem hep Avrupa Yakası olmaz bir mekan da Anadolu’dan gelsin…

Belfast Cafe Pub 1997 doğumlu hem yıllanmış hem de düzeni oturmuş nadide mekanlardan biri. Konsepti ve dekoruyla sempatimizi hemen kazanan Belfast’ta hiç bir şey olmasa da güzel bir ortam var. Arkada çiçeklerin koku saçtığı mis gibi bir bahçesi var… Hem siz hiç merak etmeyin, 17 Mart akşamı orada da güzel sürprizler yapılacak!

The North Shield Pub

Şubelerden şube beğenmeyen zincir bir mekanla noktalıyoruz seçkimizi. The North Shield Pub, ülkedeki en ünlü pub zinciri ve taa Van’da bile karşınıza çıkabiliyor. Demek ki oldukça seviliyor, beğeniliyor…

Her yere yetişen pubımızın İstanbul’da da tam 8 şubesi bulunuyor. St. Patrick’s heyecanı ise her birinde ayrı bir coşku ile yaşanıyor. Özellikle Asmalımescid şubesi öncelikli önerimizdir ama hepsi birbirinden daha canlı olduğu için dilediğinize gidebilir, insanı yormayan rock müzik eşliğinde biranızı yudumlayabilirsiniz.

Yakanızdan yoncanızın eksik olmadığı bir St. Patrick’s Day yaşamanız dileğiyle…

CategoriesSeçkiler

Sen ne düşünüyorsun?