S

Sindirmesi Zor Fragman

Yorgos fanları hizaya gelsin! Kendisi The Sacred of a Deer’ın hemen ardından yeni filmi The Favourite ile bizi yine yıkıma uğratacak! Fragman da geldi, hadi yine hızlıyız…

Lanthimos sevenler bilir, kendisi sindirmesi güç filmler yapan uçuk kaçık bir adamdır. Her yeni yapımıyla yürekleri ağıza getirip bundan da pek keyif duyduğu aşikar… Öyle ki sinemada yeni bir tarz yarattı ve bu tarz “Yunan Yeni Dalga Sineması” adıyla anılmaya başlandı. Kısaca ensest, pedofili, sistemin insanları hayal kırıklığına uğratması, hırslarla kazanılan statüler ve savaşa duyulan iğrenç düşkünlük gibi zaafların ele alınıp, izlerken midemize kramplar sokacak kıvama getirilmesi olarak tanımlayabiliriz bu tarzı! Maksat ise insanoğlunu kendi çirkin zaafları ile vurmak ve bildiğiniz gibi Lanthimos bu konuda tam bir usta!

Yeni filme gelecek olursak, bu kez distopik alanlara bulaşmayıp 18. Yüzyıl dolaylarında salınan Yorgos, İngiltere ve Fransa’nın savaştığı dönemde kraliçe Anne’in yuvasına ayna tutuyor ve kendimizi çeşitli entrikaların arasında buluyoruz. Başrolde Emma Stone var, bu da ayrı bir tatlılık tabi… Sonu nereye varır bilinmez ama vizyon tarihini beklerken tırnaklarımızı yiyeceğimiz kesin!

Veriyoruz gazı öyleyse, buyrun ufak ufak sindirin…

CategoriesHaberler

Sen ne düşünüyorsun?