E

Eğlence Diyarının Kıyısındaki Hayat

Dünyanın en büyük eğlence diyarı Disney Dünyası’nın kıyısında yaşanan zorlu bir hayata davet ediyoruz sizi: The Florida Project!

Disney Dünyası’nın yakınında bir motelde yaşayan isyankar anne Halley ve küçük kızı Moonee’nin hayatını konu alan The Florida Project, pek çok festivalden ödülle dönmüş bir yapım. Normalde kısa süreli konaklanması gereken bir yerde, kirayı zar zor ödeyerek yaşayan bu iki kişilik ailenin hayatı öyle samimi, öyle gerçekçi anlatılmış ki! Çocukluğun o saf ve sonsuz hayal gücü gözler önüne serilirken, diyaloglarla da her şey yerli yerine oturtulmuş. Anne Halley’in sorunlu bir kadın olması, ufaklığımızın civardan edindiği arkadaşlarıyla kurduğu özel dünya, komşularla yaşanan sorunlar… Parlak ışıklar, neon renkler ve 35 mm. kameranın etkisini de kesinlikle unutmamak gerek. Eski püskü motelin mor renkli duvarları sizi Disney’in eğlence diyarından daha çok etkileyecek, inanın bize!

Gözlerinizi çipil çipil yaşartacak ama bir yandan da içinize sevgi ve fedakarlık yükleyecek filmin fragmanını şöyle aşağıya iliştiriyoruz…

CategoriesEleştiriler

Sen ne düşünüyorsun?