Y

Yarım Kalan Orson Welles Hikayesi

Sinema dünyasının değerli isimlerinden Orson Welles’ı bilmeyen yoktur diye tahmin ediyoruz…

Yurttaş Kane filmi ile 1941 yılına damgasını vuran ve pek çok eleştirmen tarafından sinema tarihinin en iyi eseri olarak takdirleri kazanan Orson Welles, sinemanın gelişimindeki en önemli denge taşlarından birini oluşturuyor! O döneme doğru küçük bir yolculuğa çıkarsak eğer değerli yönetmenimizin yaptığı şey çok büyük bir başarıydı… Tüm takdir haklarımızı bu konu üzerinde yoğunlaştırabiliriz hiç çekinmeyin!

1985 yılında kaybettiğimiz değerli isim, prodüksiyon sorunlarıyla başa çıkamayınca son güne kadar uğraştığı son filmi The Other Side of The Wind’i yarım bırakmak zorunda kalmıştı… Süregelen yıllar içerisinde tarihin arka odalarında unutulmuş ve yıpranmış eseri tekrardan canlandırmak isteyen Netflix müthiş bir atılım içerisinde.

Büyük çalışmalar sonucu tamamlanan ve içerisinde Orson Welles’ın hayatına dair güzel ipuçları da bulabileceğimiz The Other Side of The Wind, 2 Kasım tarihinde tüm dünyada yayınlanacak. Ee biz de o güne kadar boş durmayıp yönetmenimizin filmlerini şöyle bir göz atalım da anılarımız canlansın…

Unutmadan, fragmanı da aşağıya bıraktık:

 

CategoriesHaberler

Sen ne düşünüyorsun?