T

Tıpış Tıpış Gidilesi Sergiler

Haftasonu yaklaşıyor, sinemaydı, konserdi derken akşamlar zaten yeterince planlı… Peki size gündüz için birkaç yaratıcı öneriyle gelsek değerlendirmeye alınmaz mı?

Kolay değildir İstanbul’un nabzını tutmak, gidip görecek çok yer, değerlendirilecek pek çok alternatif var. O sebeple bu başlık altında sanat sepet işlerine meraklı Gerekeni Yap’çılara ilaç gibi gelecek alternatifleri derledik. Eminiz ki sergi gezmeye doyamayanlar bu etkinliklere epey sevinecektir.

Çok Popi Olacak!

Anlatması epey güç ve kaçırması tam tamına düş kırıklığı olacak bir sergi ile açılış yapalım istedik. Refik Anadol’un “Eriyen Hatıralar” adlı bu sergisi hem büyüleyici hem de kafa karıştırıcı bir duruşa sahip… Kısa bir video ile size durumu izah etmeye çalışalım.

10 Mart tarihine kadar Pilevneli Gallery’de!

Popülist Renkler Burada!

Gazi Sansoy bildiğiniz üzere Osmanlı’nın son dönemlerinde siyasi hiciv alanında ün salmış isimlerin olduğu bir aileden geliyor. Dedelerinden esinlenen Sansoy, 10 yıllık üretimini “dönemler” adını verdiği sergide tek yumruk haline getirmiş. Minyatür pop tarzın hakim olduğu bu sergide Levni imgeleri, Batı’nın ünlü ressamlarından figürler ve son erotik, dişil magazin imgeleri sıkça gözümüze ilişiyor…

16 Şubat tarihine dek Beyoğlu Anna Laudel Contemporary’de sizleri bekliyor… Biraz aceleye getirelim!

Hem Feminist Hem Mitolojik

Akbank Sanat 25. yılı kapsamında Britanyalı sanatçı Sussie MacMurry imzası taşıyan bir sergiyle sevenlerine merhaba diyor! Heykel çalışmalarından oluşan “Strange Fruit” isimli sergide mitolojik ve ideolojik unsurlar kadın algısıyla yorumlanmış halde tekrar karşımıza çıkıyor. Feminizme dair yeni bir dil bulduğumuz bu eserleri evinizin bir köşesinde hayal etmekten kendiniz alamayacaksınız…

10 Mart tarihine kadar Akbank Sanat’ta!

İsminden Kazanan Sergi “Ai Weiwei”

İsmiyle gönlümüzü kafadan çalan zarif bir sergiyle devam ediyoruz. Ai Weiwei’in porselen çalışmalarına denk geldiğimiz bu sergi aynı zamanda sanatçının hem hayat hikâyesi, hem de sanat tarihine yaklaşımı adına önemli ip uçları barındırıyor!

11 Mart tarihine kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde!

Gerçeküstü Bir Yaklaşım

Son olarak Finlandiyalı sanatçı Anni Leppälä’nın “Sisters of Persephone” adlı iddialı olduğu kadar ironik sergisine dokunuyoruz. Gerçeküstü kadın portrelerinin biçim verdiği sergide fiziksel ve estetik bir yaklaşımın aksine, merak ve gizem yaratan kapılardan geçiyoruz.

3 Mart tarihine dek Leica Gallery İstanbul’da!

CategoriesKültür Sanat

Sen ne düşünüyorsun?