Müjdemizi isteriz! 2017’nin en aşmış albümünü Aralık girişinde keşfetmiş bulunuyoruz. Kendisine “new release” halinde denk geldik ve bu adam yürür dedik. Açıkçası henüz kariyerinin start çizgisinde dolanırken onu yakalamak ve müzik yolculuğuna eşlik etmek her birimizin zevkle üstlenmek isteyeceği bir destek şekli olacaktır diye düşündük. Haydi öyleyse Tokio Myers’a kafadan giriş yapalım!

Britain’s Got Talent macerasını birincilik ile sonlandırmış ve ardından 2017 yılını alıştırma tadında Ed Sheeran “Bloodstream” ve Rihanna “Diamonds” gibi şarkılara mütevazi bir cover yaklaşımı ile geçirmiş. Yıl boyu ard arda gelen 4 single çalışmasından sonra hazır piyasasının nabız ölçüsünü almışken, 17 Kasım civarı tüm singlelarına yer verdiği “Our Generation” adlı albümünü doyumluk bir ziyafetle ortama salıverdi.

Böylelikle sahip olduğu yetenek ve bambaşka bakış açısıyla bilinen tüm türlerin dışında yeni bir yaratıma vesile olmuş. 33 yaşına dek kılavuzu klasik müziğin nimetlerini yemiş yutmuş olan Tokio, şu sıralar dark ambiyansta alternatif R&B yapıyor. İstisnasız her parçası melodi dünyasının görmeye en alışık olduğumuz rüyaları tadında…

Sizce de tüm bu dediklerimiz yeterince değişik ve alışıla gelmemiş değil mi? Belki de, müzik alışkanlığımızı baştan sona değiştirmenin vakti geldi.

 

CategoriesAlbüm

Sen ne düşünüyorsun?