B

Belli Ki Artık Aynı Hissetmiyor

Değişim kaçınılmazdır! Evren değişiyor ve tüm canlı varlıklar varoluşunu başka başka oluşumlara devrediyor. O aynı mı kalacaktı?

Bundan yaklaşık 14 yıl önce kendi de demişti zaten “Everybody’s Changing” diye, tabi o zamanlar mini bir İngiliz grubu olan Keane’nin solistiydi. Şimdi ise yeni imajı ve yeni ses rengi ile solo bir Tom Chaplin haline geldi!

Geçen yıl çıkan “The Wave” albümü solo gerçeğine ısındığını kanıtlar nitelikteydi. Derken arayı fazla soğutmadı ve 10 Kasım’da çıkan “2000 Miles” isimli yeni singleı ile yeniden kendisiyle yollarımız kesişti. Aslında bu single yılbaşında gelecek olan albümün habercisi…

Tarzı ile “sadece kendi bildiğim yerlerde gezerim” diyen Chaplin için Spotify’dan gelen “new release” önerisi ile uzun bir aradan sonra kaliteli bir göz yaşartma sebebi bulmuş olduk. Peki ağladık mı? Tabi ki hayır, tozdur o toz… Bilirsiniz Tom eskiden şarkılarında yer verdiği duygusal öğütlerle herkesi gıpta ettirirdi. Şimdilerde ise sesi hala ipeksi ama sözleri biraz daha sevindirici! Kabul etsek de etmesek de değişmiş kendisi. Ayrıca yeni haliyle de gayet sevilesi!

Aynı hissetmiyor oluşu nedendir bilinmiyor. Zaten bırakalım sır olarak kalsın ama lütfen yabancı ellerde underrated olmasın! Dinleyelim, dinletelim…

Şimdilik sadece Spotify’da!

CategoriesAlbüm

Sen ne düşünüyorsun?