T

Tumblr’da Artık Erotik İçerik Yok!

2007’de kurulan ve hızla gençlerin en çok kullandığı platformlardan birine dönüşen Tumblr’ın en çabuk göze çarpan ve oldukça büyük kısmını kapsayan parçalarından biri sitedeki erotik içeriklerdi. Daha önce bu içeriğe pek aldırış etmeyen Tumblr, yeni yıla girmeye hazırlandığımız günlerde sitedeki tüm erotik içeriği kaldıracağını açıkladı!

Tumblr kullananların çoğu, sitede yüksek miktarda dönen erotik içeriğin farkına varmıştır… Özellikle gif olarak bu konuda oldukça geniş bir hazinesi olan Tumblr bu içerikleri kökünden kazıma kararı almış! Geçtiğimiz günlerde uygulama bir ara App Store’dan dahi kaldırılmıştı ve bunun sebebinin bir çocuk pornosu olayı olduğu çok geçmeden anlaşılmıştı hatırlarsanız… Bunun üzerine sütten ağzı yanan Tumblr, şimdiye kadar birkaç ufak filtreyle geçiştirerek çok da üzerine düşmediği erotik içerik konusunda ciddi bir adım atmaya hazırlanıyor…

Yapılan açıklamaya göre 17 Aralık’ta devreye girecek sistem ve algoritma ile yetişkin içeriği barındıran tüm içerikler siteden anında silinecek. “İçerik” derken her şey yani, illüstrasyonlar, gifler, aklınıza gelen ne varsa… Bunun yanında daha önceden bu tarz içerikler paylaşan kullanıcılara da, belirtilen tarihten sonra uygulanacak filtre ile geçmişteki erotik içeriklerin artık görünmeyeceği iletilmiş.

Tumblr için mevzunun yaratacağı etki olumlu mu olur, olumsuz mu olur orasını zaman gösterecek ama içeriğin büyük bir kısmının uçup gideceği kesin. Bundan böyle diğer platformlarda da olduğu gibi ciddi önlemlerle karşılaşılacak.

CategoriesHobi

Sen ne düşünüyorsun?