G

Geçmişe Havalı Bi’ Yolculuk

Son yıllarda inanılmaz popüler olan ve modayı bir hayli besleyen bir tarzdan bahsetmek istiyoruz sizlere: Vintage!

Aslında herkesin konuya hakim olduğunu ve dolabında illa bir vintage parçanın bulunduğunu biliyoruz… Anneannelerimizin, dedelerimizin zamanında gündelik olarak giydiği kıyafetler şu an “vintage” başlığı altında butik dükkanlarda, özel pazarlarda satılıyor. Doğru kombinlediğiniz zaman harika bi’ tarz yakalamanız mümkün, ancak bu artık bir akım haline geldiği için fiyatlar da bir o kadar yüksek! Aradığınız gibi bir şey bulabilmeniz için Galata, Karaköy, Kadıköy gibi muhitlerin sokaklarını arşınlamanız gerekiyor…

Siz en güzel kıyafetleri uygun fiyata ararken yorulmayın diye birbirine yakın rotalardaki şirin mi şirin vintage dükkanları derledik!

Sentetik Sezar

Beyoğlu rotamızın ilk adresi Sentetik Sezar! Bu şık dükkanı artık bilmeyen yoktur diye düşünüyoruz ancak derlememizde yer almazsa ayıp etmiş olurduk… Kışın kabanları, yazın güneş gözlükleriyle gönlümüzü fetheden Sentetik Sezar en çok tercih edilen vintage dükkanlardan biri. Fiyatlar da gayet uygun, gayet ayarında…

Adres: Cihangir Mahallesi, Kazancı Yokuşu, Pürtelaş Sokak, No:1/A

Madam Mare Vintage

Rengarenk gömlekleri ve elbiseleriyle içimizde çiçekler açmasını sağlayan noktalardan biri de Madam Mare Vintage. 90’lara ve 2000’lerin başlarına da denk düşebilecek kıyafetler arıyorsanız burası tam sizlik!

Adres: Cihangir Mahallesi, Kazancı Yokuşu, No:26/A

By Retro

Görüp görebileceğiniz en çok seçeneğin olduğu yer burasıdır diye düşünüyoruz! İçeride envai çeşit kıyafet, aksesuar, obje var… Tüllü balo elbiselerinden tutun da, 60’lardan kalma takım elbiselere kadar her şeye ulaşabileceğiniz By Retro, dönem dizileri tarafından da keşfedilmiş ve adını duyurmayı başarmış.

Adres: İstiklal Caddesi, Suriye Pasajı, No:166

Mod Vintage

Genelde spor tarzda parçalar, eşofmanlar, sweatshirtler bulabileceğiniz dükkan rakiplerinin karşısında fazlasıyla iddialı! Vintage kültürünü yaşayarak bu işi yaptıklarını söylüyorlar ve sattıkları parçaları özenle seçiyorlar… Eğer her yerde arayıp bulamadığınız orijinal kıyafetler varsa Mod Vintage’a bi’ uğramanızı öneririz!

Adres: Caferağa Mahallesi, Bademaltı Sokak, No: 12/A

Büyükannemin Sandığı

İsmi bile insanın içini pamuk gibi yumuşatan dükkandaki çoğu parça yurt dışından getiriliyor. Malum, bazı ülkelerin yadigar kıyafetlere ve objelere bizden daha çok değer verdiği üzücü bir gerçek… Rengarenk bomber ceketler, düğmeli etekler, pastel tonlarda gömlekler bulabileceğiniz bu cici dükkana kesinlikle uğramalısınız!

Adres: Caferağa Mahallesi, Şair Latifi Sokak, No: 28/B

CategoriesSeçkiler

Sen ne düşünüyorsun?