R

Random Yaşayanlara Dev Hizmet

Kimileri kıyafetini, eşyasını, beslenme çantasını bir gün önceden hazırlar. Yürüyeceği yol, içtiği kahve ve onu alacağı dükkan… Fakat kimisi de “yolumun üstünde bi’ kahveciye denk gelsem bari” mottosu ile apar topar ömrünü yer. İşte biz bu yazıda o ömür yiyicilere sesleniyoruz.

Bu randomcı insanların bazı ortak özellikleri bulunuyor. Mesela onlar için günde kaç saat uyuyorsun sorusunun cevabı, “5 dakka daha”… İşe gitme saatleri 10 dakika geç! Ayrıca o gün ne giyeceklerini belirleyen sadece 10 saniyelik bir göz taraması… Eğer bu özelliklerden biri ya da daha fazlasına sahip iseniz “Wake Up” dostlarım! Çağımız başlıyor!

İlk kez Big Boyz Festival’de denk geldik kendilerine. Meğer gönüllerince dolanıyorlarmış. Gümüş renkli bir karavanın ardında saklanan sımsıcak bir yuva! Türkiye’nin ilk airstream kahvecisi olma yolunda lezzetli harmanlar ile ilerliyorlar. Kendi mutfak tezgahınızın makinesinden çıkmış enerjideki kahvelerinin yanı sıra, hepsi ince bir el ayarı ile yapılmış sağlıklı atıştırmalıklar da var. Sandviç gibi mesela, kurabiye ya da çikolatalı enfes tatlılar…

“Uyandığınızda beni bulun karşınızda” mottosu ile fikri hayata geçiren Erkan Bey, markanın sahibinden ziyade hayranı gibi… Yaptığı işi severek yapan insanların enerjisini iyi biliriz. İşte o enerjinin en doğal ve çarpıcı hali Wake Up Coffee…

Karavanı çizik bile almamış, henüz yolun başında ve ayağımıza kadar gelip kendini sevdirme nezaketinde bir gezgin kahveci! Her zamanki gibi işe geç kaldığınız o sabah denk gelmelik… Ve eğer denk gelirseniz işte o zaman randomcı sizsiniz! Çünkü ne zaman nerede olacakları ne yazık ki belli değil.

Wake Up karavanına denk geldiğinizde onu olduğu yere sabitlemek isteyebilir ve bunun için “acaba lastiklerini mi indirsek” diye düşünebilirsiniz. Fakat lütfen öyle şeyler etmeyin! Zira gezip fethedecekleri daha çok yer var kendilerinin… Siz en iyisi mi kahvenizi alın, enerjinizi kuşanın ve çalışanları ile kucaklaşıp bir sonraki karşılaşmaya dek yetinin. Ve lütfen bizden çok çok selam söyleyin!

Bir de ne olur ne olmaz Instagram hesaplarını check edin…

Categoriesİnceleme

Sen ne düşünüyorsun?