K

Kahveniz Kaç Tekerli Olsun?

Aile büyüklerinin ballandıra ballandıra anlattığı, küçüklüklerinde peşinden az koşmadıkları dondurma arabalarını çoğumuz duymuşuzdur. Hatta günümüzde bazı mekanlarda, dürümcü tırlardan alınan ilhamla modern uyarlamalarını bile gördük bu arabaların. Tek farkları ne yazık ki hareket halinde olmamaları.

Bizde hal böyleyken birazdan anlatacaklarımız, birkaçınıza “işte elalem yapıyor abi!” dedirtebilir. Yaratıcılık ve keşifler adına kurulmuş bir Nordik topluluk (Nordic Society For Invention and Discovery) Wheely’s Cafe adlı bir projenin geliştirilmesine katkı sağlamış, ve ortaya çiçek gibi bir kafenin çıkmasını sağlamış.

Wheely’s Cafe, güneş paneliyle çalışan, çevre ve sağlık dostu gezgin bir kafe. Yeni nesil hipster mekanlara karşı nostaljik bir duruş ve daha pek çok şey. Fakat en önemlisi; dünyanın en küçük ve en az maliyetli mekanlarından biri.

Bisiklette bir kafe açmak için ihtiyaç duyulan bütün temel aletler bulunuyor. Tek ihtiyaçları, pedallamak için dışarıda güneşin olması. Zincirleşmiş kahvecilere karşı verdikleri bu savaşta, dünya üstündeki pek çok noktada bisikletlerin olmasını amaçlayan proje şu an için Kanada, Amerika, Norveç ve Arjantina, Paris gibi yerlerde faaliyete geçmiş bile.

Categoriesİnceleme

Sen ne düşünüyorsun?