WWDC 17 - Apple

Worlwide Developers Konferansı(WWDC 2017)’nda lansmanı yapılan Apple ürünleri aklımızı başımızdan aldı. En sevdiklerimizden ufak bir inceleme yazısı yayınladık. Sizin de hoşunuza gidecek yeni Apple teknolojilerine göz atmadan geçmeyin.

En Güçlü Mac “iMac Pro”

iMac Pro

Worlwide Developers Conference sahnesinde “Yarattığımız en güzel iMac oldu ve aynı zamanda en güçlüsü. Gerçek şu ki bu tüm Mac’ler arasında en güçlüsü.” bu cümleler yankılandı. Özelliklerini duyunca siz de bu söylemin haklılığını göreceksiniz. Apple, iMac Pro’nun sahip olduğu özelliklerden birkaçını şu şekilde duyurdu: 8 çekirdekli Xeon işlemciden 18 çekirdekli Xeon işlemciye, 5K ekrana ve tamamen yeni bir AMD Radeon Vega GPU’ya kadar yeni yapılandırmalara sahip. Ayrıca, 16GB’a kadar VRAM’a, 128GB’a kadar veri bozulmasına karşı koruma sağlayan ECC RAM’a ve SSD depolama alanı için 4 TB’a kadar yeri var.

Kısacası “the most powerful Mac ever” mottosu etrafında dönen tanıtım boşa değil. Son olarak yapay zeka araştırmalarını destekleyen ve uyum sağlayan bir sürüme sahip olduğunun da altını çizelim. İçinizde fiyatını merak edenler de vardır tabii iMac Pro, aralık ayında 5.000 dolar gibi bir değerle satışa çıkacak.

Ev Asistanı HomePod

HomePod yeni nesil bir müzik dinleme deneyimi vaad ediyor ve iMac Pro’dan rol çalacak kadar başarılı. Evde bir asistan görevi görecek şekilde dizayn edildi.

Özelliklerine gelirsek: HomePod, mekan farkındalık özelliğine sahip. Sesi hoparlörün bulunduğu alana otomatik olarak ayarlıyor. Kurulumu ise çok basit, tıpkı AirPod kurmak gibi. HomePod, 5S ve üzeri cihazların hepsi ile çalışabiliyor. Apple Music ile uyumlu ve tüm müzik kütüphanesine kablosuz olarak erişilebiliyor. Siri’ye erişmek için kullanılan bir dizi var. Siri ekstra bir şekilde yükseltilen sürümü ile Bu şarkıyı kim söyüyor? 5 Mayıs 2016’daki en iyi şarkı neydi? gibi sorulara cevap verebiliyor.

Müzik desteği ile birlikte HomePod bir ev asistanı olarak çalışacak şekilde tasarlanmış; bu sayede Siri’yi haber alma, hava durumu, trafik, spor, anımsatıcılar, sayaçlar ve daha pek çok şey gibi şeyler için kullanabilirsiniz. Aralık ayında satışa çıkacak HomePod’lar için ise 349 dolar gibi bir fiyat biçiliyor.

Daha Gelişmiş iPad Pro, ios 11 ile

iPad Pro, ios 11

Bir önceki iPad’i solda sıfır bırakacak özellikleri ile iPad Pro gerçekten etkileyici bir şekilde geldi. Tamamı ile kullanıcı konforuna önem veren ios 11 iPad Pro aynı anda birçok uygulama ile işlem yapmayı kolaylaştırırken, iPad’in Macbook’ların en güçlü alternatifi haline getirecek özelliklerle bezelenmiş. 10.5 inç ekran ve yüzde 40 daha ince çerçevesi ile daha farklı bir deneyim vaad ediyor. Ayrıca 64 bit A10X Fusion çipi ile daha güçlü ve kalem aksesuarı ile kullanım kolaylığını geliştiriyor.

Yeni uygulamalar eklemeyi kolaylaştırarak iPad’in platformunu Mac’e benzetilmiş. Sürükle ve bırak özelliği geç kalmış bir yenilik olarak geldi. Kısacası kafanızda yeni bir Mac almak varsa, iPad’te düşünebilirsiniz. Yeni özellikleri ile bayağı kullanıcı dostu ve ekstra portatif bir seçenek. Önümüzdeki haftalarda 64GB’lık modeli, 648 dolar gibi bir fiyatla piyasaya düşecek.

CategoriesHobi

Sen ne düşünüyorsun?