D

Dijital Kafaya Analog Yaklaşım “BuJo”

Teknoloji tam da hayatımızın yapı taşı olmaya başlamışken sistemin dışında bir alışkanlık ansızın hayatımıza girdi. “Bullet Journal” bilinen tüm defter-kağıt işlerinin dışında yenilikçi ve pratik bir yaklaşıma sahip. Ayrıca renkli ve eğlenceli…

Peki trendlerin trendi olmaya aday BuJo nedir? Esasen “notedotbook” olarak anılır kendisi. İsmi gibi noktalı bir not defteri yani. Yıllık, aylık, haftalık planları, günlük rutinleri ve tüm to do listleri alt üst eden ve yeni bir düzen sağlayan bir çeşit alışkanlık da diyebiliriz kendisine.

BuJo sayesinde ajandalar, harita metod defterler ve karman çorman not kağıtlarını elimizin tersiyle hayatımızdan sıvıştırıyoruz. Geçmişi kaydetmek, şimdiyi organize etmek ve geleceği planlamak için tek bir noktalı defter ve gönlümüzün dilediği renklerde kalemler ile bambaşka bir disipline sahip oluyoruz.

“Ne için ve nasıl kullanılır?” sorusu için onlarca sayfalık öneride bulunabiliriz. Yani kısacası öğrenci, çalışan, ev hanımı, yazar, çizer, gezerlere ve A’dan Z’ye tüm ihtiyaçlara yanıt veren ponçicik bir defter hayal edebilirsiniz. Fabrika ayarlarında index, future log, takvim gibi belli başlı kalıplar dahilinde kullanım incelikleri mevcut. Bunlar dışında gezi notları, günce ve çizimler gibi daha kişisel ve yaratıcı durumlara da anında cevap veriyor. Hem kesinlikle verim alıyor hem de çok eğleniyoruz. Herkesin cebinde birer adet olsun istiyoruz.

Bizden bu kadar… Veremediğimiz detaylı bilgiler için en verimli kaynak olan Bullet Journal adresine doğru ilerleyebilir ya da aşağıdaki çerçeveye takılabilirsiniz.

CategoriesHobi

Sen ne düşünüyorsun?