Kemiklerimiz yavaş yavaş ısınmaya başlamışken tatil planları da yapılmaya başlandı mı? Eğer henüz kendinizde seyahate çıkma motivasyonunu bulamıyorsanız üzülmeyin, Gerekeni Yap sizler için var! 😍 Bugün sizi hem kültürel açıdan besleyecek hem de parlak kafalarınıza ilham tohumlarını birer birer ekecek yolculuk temalı kitaplardan bahsettik. Önermesi bizden, okuması ve gezmesi de sizden!

Jack Kerouac – Yolda

Yol kitaplarından bahsederken Jack abimizin meşhur Yolda’sından bahsetmemek bizim haddimize değil diyerek ucundan klişe olmayı bile kabul eder hale geldik… Ancak öncelikle bu klişenin bile kaliteli bir klişe olduğunu belirtmek isteriz. Beat kuşağının ünlü eserlerinden biri olan kitabın hali hazırda bir de filmi bulunuyor, ama siz uçarı gönlünüzü doyurmak isterseniz bu kitabı mutlaka okumalısınız!

Alex Garland – Kumsal

“Kendine özgü bir cennet arayan gençlerin hikayesi” olarak tanımlanan bu kitap, içinizdeki gezgini dizginlemekte zorlanabilirsiniz, baştan uyaralım! Yine aynı şekilde filmi olan bu kitaba bizce bir şans verin. Tayland’ın büyülü dünyasında hayali bir yolculuğa çıkmaya hazırsanız, gidiyoruz!

Mina Urgan – Bir Dinazorun Gezileri

Pek sevgili hocamız Mina Urgan’ın anlattığı yerleri gezip görmüş olabilirsiniz, ama iddia ediyoruz ki bu yerleri bir de onun gözünden okuduktan sonra tekrar gitmek isteyeceksiniz! Samimi ama aynı zamanda dobra anlatımıyla okuyana zamanı unutturan Bir Dinazorun Gezileri, muhtemelen internette ucuz bilet aramanızla sonlanacak…

Homeros – Odysseia

Antik Yunan edebiyatının ikinci en büyük destanı olan Odysseia, İthake kralının vatanına dönüş hikayesini anlatıyor. Destan dedik diye gözünüz hemen korkmasın, anlatım üslubu nedeniyle pek çok kişide roman hissi uyandıran bu güzide eser temel olarak insanı insana anlatsa da, içinizdeki seyahat ateşini yakacak güce sahip. Destan sonuçta…

CategoriesListeler

Sen ne düşünüyorsun?