Y

Yolumuzun Üstündeki Sahaflar

Siz de içine eski kitap kokusu çekmeye meraklı bir İstanbul sakini misiniz? O zaman yolunuzun üstündeki bu 3 sahafı bilmenizde fayda var!

Yolunuzun üstü dediysek ofisten eve giderkenki rotanızdan bahsetmiyoruz. Hepimizin hafta sonu ya da sosyalleşme amacıyla sık sık yolumuzu düşürdüğümüz kendi popisine sahip bazı semtlerimizdeki güzide adreslerden bahsediyoruz. Bu sahaf noktaları ortaya bir zürafa çıkarır mı, bilemeyiz. Ama sizleri hikayeye doyuracağı kesin! Hemen akın seçkiye…

Denizler Kitabevi – Beyoğlu


Taksim bitti diyenler için Taksim’in son umudu kitapçılar, sahaflar… İşte onlardan en tatlı olanlardan biri de Denizler Kitabevi… İç dizayn konusunda dumur gücüne sahip bu sahaf, her kitapkurdu tarafından kesinlikle ziyaret edilmeli!

Barış Sahaf – Kadıköy


Modanın minnok mekanı Barış Sahaf, vintage plağında hem gözümüz hem gönlümüz var. Dürüst söylemlerle hakkında lafa daldığımız bu sahaf, 1966’lardan beri evraklar, kimlikler,fotoğraflar ve hemen her dilden bir kitap arşivi biriktirmiş… Bir sahafa giriyor ama bir tarihin içinde kayboluyoruz… Sizce de bi’ uğramaya değmez mi?

Arşiv Sahaf – Ortaköy


İşini aşkla yapan 30 yıllık bir sahaf burası. Bir işin yeri Ortaköy olur da o iş aşkla yapılmaz mı sanki? Kitap aşıklarının Ortaköy’e yolu düştüğünde ilk yapacağı şey adını sahip olduğu geniş arşivden alan bu koleksiyoner dükkanına bir uğramak olsun. Eminiz ki kitapların kokusu burnunuzun ucunda kalacak!

CategoriesSeçkiler

Sen ne düşünüyorsun?